Rotawirusy – warto wiedzieć jak leczyć

http://www.szczepienia.pl/kalendarz-szczepien/program-na-piatke/meningokoki/1 Aerosonit cena

Rotawirusy to jedna z najczęściej występujących chorób wśród dzieci, które chodzą do przedszkola i do żłobka. Niestety nie omija ona również młodszych dzieci, jak i dorosłych, jednak jeśli mamy dziecko, które przebywa w dużym skupisku ludzi, na małej przestrzeni, to musimy brać pod uwagę fakt, że w którymś momencie, może ono przynieść do domu bakterie rotawirusa. A to oznacza, że im większa będzie nasza wiedza na ten temat, tym łatwiej będzie nam powiedzieć, jak możemy się leczyć.

Najlepiej zapobiegać

Oczywiście najlepiej by było, gdybyśmy mogli zapobiegać zarażeniu rotawirusem, jednak sposób w jaki jest on przenoszony między organizmami, sprawia że jest to niezwykle trudne. Jeśli chcemy złagodzić przebieg choroby, to możemy nasze dziecko odpowiednio zaszczepić przeciwko rotawirusom, jednak taką decyzję powinniśmy podjąć zanim przekroczy ono 12 tydzień życia, ponieważ później będzie już najzwyczajniej w świecie, za późno. Oczywiście szczepionka nie chroni przed samym zarażeniem, ale może sprawić, że dziecko chorobę będzie przebywało lżej, nie będzie musiało się męczyć z ostrą biegunką, a co się z tym wiąże, mniejsze będzie również niebezpieczeństwo, że podczas choroby dojdzie do ostrej biegunki. Jeśli mieszkamy z chorym na rotawirusy, to warto unikać korzystania z tych samych rzeczy. Nie tylko podczas choroby, ale również przez jakiś czas po chorobie, ponieważ dopóki nie wydali on z siebie wszystkich cząstek wirusa, dopóty będzie zarażał.

Jak wygląda leczenie?

W przypadku choroby wywołanej przez rotawirusy, trudno jest mówić o leczeniu. Tak naprawdę chodzi tutaj o to, aby sama choroba była jak najmniej uciążliwa dla chorego, aby mógł ją znieść trochę lepiej i w przyjemniejszych warunkach. Dlatego przede wszystkim warto dbać, aby chory pił regularnie i w małych ilościach, bo dzięki temu będziemy dbać, aby się nie odwodnił, ale jednocześnie będziemy pilnować, aby nie wzmacniać biegunki czy wymiotów. Dodatkowo napoje powinny być chłodne, ale nie zbyt zimne ani gorące, tak samo jak zdecydowanie powinniśmy unikać napojów słodkich czy gazowanych. Najlepiej sprawdzi się tutaj niegazowana woda, herbata, napar z kopru albo elektrolity, które bez problemów będziemy mogli kupić w aptece. Warto również dopilnować, aby dieta chorego była lekkostrawna i półpłynna, bo to również pomoże mu wrócić do zdrowia, a jednocześnie nie będzie zbytnio podrażniało jego żołądka. Warto zobaczyć w jaki sposób można leczyć rotawirusa, a przynajmniej zmniejszyć uciążliwość jego objawów. Wówczas chory może znacznie szybciej powrócić do zdrowia.